Eğitim Haberleri

NUSRET KARACA Ve İKL ile "ÖĞRETMENİYLE GÜZEL İSTANBUL"

İstanbul Kadıköy Lisesi: http://istanbulkadikoylisesi.meb.k12.tr

NUSRET KARACA Ve İKL ile "ÖĞRETMENİYLE GÜZEL İSTANBUL"

İstanbul Kadıköy Lisesi tarih öğretmenleri´nden Nusret Karaca yeni kitabı “Şimdi Ben Neredeyim” ile İstanbul Kadıköy Lisesi´nde Müdür Yardımcısı Fatma Solmaz Oğuz koordinatörlüğü´nde

“Öğretmeniyle Güzel İstanbul” etkinliğine katıldı.Sabah konferans salonunda öğretmenler,veliler,okul aile birliği üyeleri,öğrenciler ve içinde eğitimci yazarların da bulunduğu bir etkinliğe katılan Nusret Karaca yeni kitabı hakkında bilgiler verirken yaşama dair anektodlar paylaştı,İstanbul ve Haliç görselleri eşliğinde öğretmen ve öğrencilerin şiirler okuyup türküler okuduğu zaman diliminin ardından Nusret Karaca okulun kütüphanesi´nde kitaplarını imzaladı.
Ögrencilerin aileleri tarafından ikramların sunulduğu bu bölümde yine öğrenciler tarafından bir müzik dinletisi gercekleşti.
Uzun yıllardır bu camia içinde yer aldığını ve bundan gurur duyduğunu belirten Nusret Karaca birarada olmanın,vefanın,paylaşmanın ve kişinin yaptıkları ile davranışlarının örtüşmesinin insan ilişkilerinin güçlenmesindeki önemini vurgularken, bu etkinlikte öğrencilerin aktif ve istekli rol almalarından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Etkinlik içinde en ilgi çekici ve duygusal anlar Nusret Karaca´nın ilk öğrencileriyle yıllar sonra tekrar bulusması öğrencilerinin şiirler okuması,kitaplar imzalatmasi ile İKL de yıllarca kitap günlerine katılan Mehmet Tanju Akerman´ın bir slayt gosterisiyle anılmasıydı.

Kaynak: Bu Yazı İstanbul Kadıköy Lisesi: http://istanbulkadikoylisesi.meb.k12.tr ‘den Alıntıdır.

İstanbul Kadıköy Lisesi: http://istanbulkadikoylisesi.meb.k12.tr Haber & Duyuru Linki: NUSRET KARACA Ve İKL ile "ÖĞRETMENİYLE GÜZEL İSTANBUL"

Bir Cevap Yazın