Güncel Yaşam

İstanbul En Çok Almanya’dan İzlendi

İstanbul En Çok Almanya’dan İzlendi

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 27 noktaya yerleştirdiği 33 kamera ile İstanbul’u dünyaya izlettiriyor. Turistik kameralar aracılığıyla yurt dışı ve Türkiye‘den 2 milyon 918 bin 270 kişi İstanbul’u seyretti.

Belediyeden alınan bilgiye göre, İBB Elektronik Sistemler Müdürlüğü’nce kentin tarihi ve özel mekanlarına kurulan, yüksek çözünürlüklü ve 4K çekim yapan kameralardan, İstanbul’un turistik bölgeleri izlenebiliyor.

Hareketli çekim yapan kameralarla İstanbul’u merak eden herkes, herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadan kentin tarihi ve turistik bölgelerini izleyip, buralar hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

En çok Almanya‘dan izlendi

Almanya’dan sonra, 89 bin 309 kişi Rusya, 84 bin 332 kişi Yunanistan ve 57 bin 696 kişi ise Bulgaristan‘dan katılım sağlayarak İstanbul’a ilişkin meraklarını giderdi. Amerika‘dan 49 bin 235, Ukrayna‘dan 47 bin 74, Suudi Arabistan‘dan 40 bin 408, Romanya‘dan 28 bin 906, Makedonya‘dan 22 bin 203 ve İsviçre‘den 20 bin 855 kişi, internet üzerinden aynı kameralara ulaşarak İstanbul’un değişik tarihi ve turistik yerlerini gördü.

Beyazıt Meydanı, Büyük Çamlıca, Dragos,Eminönü, EmirganGalata Kulesi, Kadıköy, Kapalı Çarşı, KaraköyKız Kulesi, Küçük Çamlıca, Metrohan, Mısır Çarşısı, MiniatürkPierre Loti, Salacak, Sepetçiler Kasrı, Taksim ve Ulus Parkı’nda da turistik kameralar bulunuyor.

Turistik kameralara günün her saatinde interneti olan bir cep telefonu veya bilgisayarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veren web siteleri üzerinden ulaşılabiliyor.

 

 

Bir Cevap Yazın