Kültür-Sanat Yaşam

Tiyatro Sanatçısı Yaman Tüzcet İçin Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Tören

Tiyatro Sanatçısı Yaman Tüzcet İçin Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Tören

Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden tiyatro dünyasının ünlü yönetmeni, oyuncusu ve oyun yazarı Yaman Tüzcet için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlendi.

hayatını kaybeden tiyatro dünyasının ünlü yönetmeni, oyuncusu ve oyun yazarı Yaman Tüzcet için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlendi. Tüzcet’in cenazesi öğleyin Levent’teki Afet Yolal Camii’nde kılınacak namazın ardından Kozlu Aile Mezarlığı’na defnedilecek.

Uzun süredir Avustralya‘da yaşayan Yaman Tüzcet’in ölüm haberini eşi Günnur Tüzcet, geçtiğimiz hafta yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Ben Günnur Tüzcet, üzülerek bildirmek isterim ki sevgili eşim Yaman Tüzcet bugün aramızdan ayrıldı.Onu İstanbul‘a getiriyorum. İstediği gibi evim dediği Muhsin Ertuğrul sahnesinde tören yapılması için” sözleri ile duyurmuştu. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde bugün düzenlenen törene Tüzcet’in eşi, yakınları ve sevenlerinin yanı sıra Müjdat GezenMustafa Alabora, Süha Uygur, Salih Kalyon gibi sanat camiasından çok sayıda isim katıldı.

“NOTLARI DERLEYİP KİTAP HALİNE GETİRECEĞİM”

Törende konuşan Yaman Tüzcet’in eşi Günnur Tüzcet, “Yamanımı 20 senedir tanıyorum. Hayatımda tanıdığım en iyi, en düşünceli ve en kibar insandı.Bana her konuda destek olan, hatta teşvik eden biri olmuştur. Eğer bugün bir entelektüel birikimim varsa, kendi alanımda önemli bir yere geldiysem hepsi Yamancığımın desteği ile olmuştur. Bütün yaptıkların, öğrettiklerin, yaşattıkların ve hatıraların için teşekkür ederim. Yaman vefatından 2 gün önce ‘Çok güzel yaşadım. Ölmekten korkmuyorum. Sadece senden annenden ve arkadaşlarımdan ayrılacağım için üzülüyorum. Keşke son kitabımı da bitirebilseydim’ dedi. Hastanede aldığı notları sakladım. Bu sene, bu notları derleyip bir kitap hale getirip, yayına hazır hale getirmeyi kendime misyon edindim” dedi.

Bir Cevap Yazın