Genel roportaj

Şekerci Deyip Geçmeyin, Cafer Amca’nın Emeği Var..

…Çünkü dedem öyle derdi  , ben Cafer Bey’i tanıyorum. Şekerci Cafer Erol’un  yaklaşık 200 yıldır şekerciliğe damga vurmuş. Benimse 2 aydır hayatıma damgasını vurdu. Şekerci deyip geçmeyin. Ben Kadıköy’de dükkanın önünden her geçişimde şahane süslerine ve şekerlerine takılır ama öylece geçerdim.

Canım dedem, Kadıköy’e iner. Önce balıkçılar çarşına uğrar, dolanır, sonra Cafer Erol’a gider, akide şekerini alır, kahvesini içer eve dönerdi. Maalesef  dedem 2 aydır yok ve benim bu dükkanla tanışmam  bu şekilde oldu. Onun en sevdiği şekerleri mevlüt şekeri yaparak…

Sonra Cafer Erol’la bi bağımız oldu.

Kadıköy’ün kalabalığının tam ortasında dışarda minik masalarıyla “ay bu alan çok dar, nasıl oturcam” dedirtiyor. Sonra da “ah hiç kalkmasak” hissi veriyor.

Boza ve sahlep keyfi de bir başka oluyor. Kesinlikle sahleplerini denemenizi tavsiye ederim.  Hele vitrindeki süslemeler şahane. Yılbaşı konseptleriyle süslemişler her yeri. Ayrıca üst katı da varmış ki efsane.

Bence Kadıköy’deki en temiz, en nezih yerlerden biri olabilir. Dükkanın içi lunapark gibi, hangi birine saldıracağını şaşırıyorsun 🙂 Şekerlemeler, lokumlar, ezmeler hepsi önce görsel olarak şov yapıyor sonra tadı damağında kalıyor.

 

Doğum, mevlüt, doğum günlerinde aradığının çilolatalar, şekerleri gönül rahatlığı ile Cafer Erol’dan temin edebilirsiniz. Ayrıca çocuklar için renkli ezmelerinde diğerlerine göre sağlıklı olduğunu düşünüyorum. O zaman şekerci demeyin, çıkın çıkın Cafer amcayı ziyaret  edin. 🙂

 

Instagram: sekercicafererol
Facebook:sekercicafererol
Twitter: cafererol1807

Şekerci Cafer Erol
Adres: Osmanağa Mahallesi, Yasa Cd. No:19, 34714 Kadıköy/İstanbul

3 Replies to “Şekerci Deyip Geçmeyin, Cafer Amca’nın Emeği Var..

    1. Yorumunuz ve eleştiriniz için teşekkür ederiz. Görüşleriniz bizim için değerlidir. Şunu belirtmek isteriz; “I LOVE KADIKÖY” sitesinin özellikle “Günlük” bölümünde yayınlanan yazılar, tamamen yazarlarımızın kendi duygu & düşünceleriyle ilgilidir. Yazarlarımız bu alanda kendi tarzlarında yazı yazmaktadır.

Bir Cevap Yazın