roportaj

Masamın bir ruhu var: Kitaplar benden, kahveler sizden!

Hikayesi olan herşeye bayılırım ve bu masaya aşık olurum nokta! Bir de masa lambam var, kahvemi de aldım yanıma. Sanırım saatlerce oturabilirim. Hava güzel, işsizim de. En güzeli “dışarı çıkayım” dedim ve  attım kendimi sokaklara. Ayrıca havanın güzelliği evden anlaşılmıyor.

Evde sürekli üşüyen bir tipim. O zaman güne not: Çıkın! Çıkın gezin! Aslında arkadaşımın önerdiği “Çaydanlık” diye bir cafeyi arıyordum. Nasıl bir arayıştır o! İnat ettim, navigasyona bile meydan okudum. Ama mekan kapanmış. Ya öyle güzel yerler kapanmasa ne güzel olur…

Moda’dan Kadıköy’e doğru çıkıyorum, bir yandan da bünyem kahve sinyali veriyor. Kahve içmek için yer ararken, içeride buldum kendimi. Çünkü içeriden loş ışıklar ve kahve tonları bana göz kırpıyordu.

Ay çok severim böyle karanlık olup, gündüz vakti bile ışık yanmasını. Ah içeri bir girdim kocaman bir kitaplık.  Hatta 24 Kasım Pazar günü Değişim Kütüphanesi açılıyormuş. O da ne derseniz? Okumak istediğin kitabı almak için, yerine bir kitap bırakmak yeterli diyorlar. Hatta açılışta “kitaplar sizden, kahveler bizden” demişler. Süper bir haber. Yani kalp kalp kalp…

Mide ağrısı olan kahve bağımlısı bir insanın bugünkü maceralarından bahsedeceğim. Cherrybean Coffees’in Lattesi hafif, mide ağrıtmıyor. Bizzat denedim ve “şehirde kahve var” diyorlar. Var annem var gelin gelin kahvenizi için . Kurabiyeleri , kurabiye canavarı olman için yapılmış resmen.

23 Kasım 2017 16:28 Moda’dan bildiriyorum. Hayat güzel ama hayat koşturmaca. O koşturmacada bunalma, kahve iç, çay iç tatlı ye, spor yap. Bazen Polyannaya merhaba demek gerek.

 

Cherrybean Coffees
Caferağa Mahallesi, Moda Cd. 122/1-2-3, 34710 Kadıköy/İstanbul

Bir Cevap Yazın