Keşfet roportaj

Let’s Coffee’de bi kahve?

Mahalle kavramı çok güzel ve bence Kadıköy, bu mahalle kavramının en güzel yerlerinden. Evden bi çıkıyorsun mis gibi kahve kokuları, ışıl ışıl sokaklar seni karşılıyor. Avrupa yakasına yetişmem gerekiyordu ama günü keyifli geçirmek için önce kahve içmek lazımdı. İşte güne güzel  başlamak için hep gittiğim yerlerden birine gittim.  Let’s Coffee. Yeri çok basit. Kadıköy Şifa Hastanesi ‘ ni geç, Caferağa Sokağı’nın başında ışıl ışıl, kalabalık bir mekan sana buraya gel diyor zaten.

Mekanın dışı da çok güzel ama ben içeriyi ayrı seviyorum. Kapıdan içeri girince renkler  tavlıyor beni.  Koyu ve sıcak renkleri hep sevmişimdir bir de büyük masaları. Hani herkesin ortak alan olarak kullandığı o büyük masada bugün tektim ve şanslı günümdeydim.  🙂

İçeride ahşap renkler hakim ve meyve kasalarından raflar yapılmış. Bi el emeği var belli ve böyle sahiplenişler misafirperverliği hep ön planda tutar. Ayrıca kendimi  evimdeymiş  gibi hissetmem de çalışanların da  ayrı bir etkisi var.

Kahveleri güne hazırsın dedirtiyor ama kış çaylarını da unutmamak gerek. Kış çayları renkli minik çaydanlıklarıyla tam benlik ve tabi ki de oreo’lu tatlıları şahaneydi. Tatlı rafları oldukça şenlikli, insan karar veremiyor ama o ara kilo kısmını düşünmemenizi  tavsiye ederim. O pişmanlıkları biraz ertelesek bişey olmaz.:)

Şahsen  kedilerden korksam bile hayvansever mekanlar favorim. Let’s coffee’de bu mekanlardan biri. Kedilerinden birine araba çarpıp kaçmış ve şu an tip’leriyle tedavi masraflarını üstlenmişler.  Çok güzel bir davranış değil mi? Böyle düşünceler çoğalsın . Kalp kalp kalp

Yolunuz düşerse uğramadan geçmeyin derim…

ADRES : Caferağa Mahallesi, Bahariye Caddesi Arayıcıbaşı Sk. No:16/1 Kadıköy / İstanbul
TELEFON : 0850 3173051
WEBSITE: www.letscoffee.com
E-POSTA : info@letscoffee.com

One Reply to “Let’s Coffee’de bi kahve?

Bir Cevap Yazın