Güncel Yaşam

Kadıköy’e yepyeni bir gazete!

Türkiye’nin en yaşanabilir ilçeleri arasında ilk sırada gösterilen Kadıköy’ün yaşamına yepyeni bir gazete daha katıldı. K-İletişim Yayınları tarafından yayın hayatına merhaba diyen Kadıköy Gazetesi, aylık olarak yayınlanacak. Kadıköy dışında Üsküdar, Ataşehir, Maltepe ve Adalar ilçelerinden de haberlerin bulunacağı gazete sayfalarında, ünlü isimler de köşe yazarı olarak yer alacak.

Enzo olarak anılan yüksek kaliteli ve geri dönüşümlü kitap kağıdına basılmakta olan gazete, 3.50 TL fiyatı ile 35 x 50 cm ebatlarında ve 24 sayfa olarak okurları ile buluşacak. Aslında “KADIKÖY” adına taşıyan gazetenin yaklaşık 40 yıllık bir mazisi de var. 1979-1994 yılları arasında Toprakkaya Ailesi tarafından 15 günde bir düzenli olarak yayınlanan Kadıköy Gazetesi, 1994 yılında yayın hayatına ara vermiş, 2004 yılında ise Kadıköy Life Dergisi ile Anadolu Yakası’nda farklı bir yere oturmuştu.

KADIKÖYLÜ ÜNLÜ KÖŞE YAZARLARI…
Kadıköy Gazetesi’nden yapılan açıklamada, gazete sayfalarına Kadıköylü ünlü köşe yazarlarının da yazılarıyla renk katacağı aktarıldı. Yayınlanan ilk sayıda kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Kadıköylü yazar-mimar Arif Atılgan, usta tiyatrocu Enis Fosforoğlu, araştırmacı-yazar ve koleksiyoner R. Sertaç Kayserilioğlu, spor yazarı Erden Aktoğu gibi isimlerin köşe yazılarına yer verildi.

Kaynak: www.kadikoylife.com sitesinden alıntıdır.

Bir Cevap Yazın