Eğitim Haberleri

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık ASLAN´ın 18 Mart Mesajı

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık ASLAN´ın 18 Mart Mesajı

Çanakkale Zaferi milletimizin iradesinin, inancının, azminin, bağımsızlık mücadelesinin, kahramanlık ve fedakârlığının göstergesi olmakla birlikte, Türk Milletinin asla esaret altına alınamayacağının da ilanıdır.

Bugün 103. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutladığımız Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını, yoğunu ortaya koyan bir milletin gücünü dünyaya duyuran bir destandır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, milletimizin, bulunamayacağı fedakârlık, kazanamayacağı başarı olmayacağının da bir kanıtıdır. İşte bu yönüyle Çanakkale Zaferi, milletimize nesilden nesile ilham kaynağı olabilecek, yol gösterebilecek büyük bir öneme ve yere sahiptir. Dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu, bugün bizler bu topraklar üzerinde geleceğe gururla, güvenle yürümekteyiz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel olacaktır.

Çanakkale’de vatanı için canını düşünmeden feda eden neslin torunları, Afrin’de de kahramanlık destanlarımıza bir yenisini ekleyerek vatan toprağına ve geçmişten gelen hatıralarına sahip çıkmaktadır.

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde, ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden, aziz şehitlerimizi ve ebediyet intikal eden kahraman gazilerimizi hürmet ve rahmetle yâd ediyor, saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Sadık ASLAN

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaynak: Bu Yazı KADIKÖY.MEB.GOV.TR ‘den Alıntıdır.Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık ASLAN´ın 18 Mart Mesajı

Bir Cevap Yazın