Güncel Yaşam

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde yarıyıl sonu konseri

Moda’daki köklü eğitim kurumu İstanbul Kadıköy Lisesi’nde yoğun geçen 2017-2018 eğitim ve öğretim yarıyılının ardından öğrenciler, düzenlenen kültürel ve sanatsal etkinliklerle sınavların yorgunluğunu gidererek, yeteneklerini sergileme imkanı buldu.

Bu kapsamda İstanbul Kadıköy Lisesi Müzik Kulübü ile Öğrenci Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği konser, 17 Ocak Çarşamba günü okulun kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Kalabalık bir öğrenci kitlesinin izlediği konserde liseliler, salonu adeta bir bayram yerine çevirdi. Konser öncesi ve sonrasında izleyicilere ikramlar da sunuldu. Müzik öğretmenleri Kadir Gürcan Erdaş, Hilal Su Özdemir, Öğrenci Meclisi Başkanı Onurcan Poyraz, meclis üyeleri ve 12. sınıf öğrencilerinin organizasyonunda etkin olduğu konser, yaklaşık iki buçuk saat sürdü ve sorunsuz bir şekilde sona erdi. Bu durum, okul yönetimi ve öğretmenlerin de takdirini kazandı.

Gençlerimizi zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın; onları sanatsal, bilimsel, kültürel ve sportif etkinliklere yönlendirmenin önemini bilen, bu konularda destekleyen yönetici ve eğitimcilerin olması, geleceğimiz açısından umut verici. Öyle ya! Eğitim sadece dört duvarla sınırlı değil…

Kadıköy Lisesi istanbul-kadikoy-lisesinde-yariyil-sonu-konseri-2

(Fotoğraflar: Doğanaz Yılmaz)

Kaynak: Bu Yazı Kadıköy Life ‘den Alıntıdır.

Bir Cevap Yazın