Güncel Kültür-Sanat Yaşam

Irmak Konserleri’nde TangoNEVA ile “Tango Aşkına”

Kasım ayından bu yana Caddebostan Özel Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde devam eden Irmak Konserleri’nin üçüncüsü, 16 Ocak Salı akşamı saat 20:00’de bu kez tutkunun ve aşkın müziği olan tango ile devam ediyor. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın usta müzisyenlerinden kurulu TangoNEVA, “Tango Aşkına” gecesinde vokalde Ali Pınar ile birlikte çok sevilen Arjantin tangolarından örnekler sunacak.

Her konserlerinde dinleyicisine özel bir program sunan ve kendilerine özel bir dinleyici grubu yaratan TangoNEVA, bu konserinde de tango denince akla ilk gelen besteciler Piazzola, Gardel ve Mores’in tangolarından oluşan program ile katılımcılara müzik ziyafeti sunacak. Irmak Konserleri’nin daimi moderatörü ve sunucusu Ali Pınar, sunulan şarkıların hikayelerini anlatacak, tangonun dünyada neden aşkın ve tutkunun müziği olduğunu anlatacak. Süprizlerin de yer alacağı gecede Murat Kazak ve Bengi Yeniaydın, müziğe danslarıyla eşlik edecek.

GELİRLER, İLKOKUL ÖĞRETMEN ADAYLARINA BURS OLARAK VERİLECEK…

TangoNEVA; piyanoda Ayşe Nil Ülgener, kemanlarda Yonca Sülün ve Gaye Süslüoğlu, viyolada Didem Hekimoğlu, viyolonselde Jülide Canca Eke ile kontrbasta Ceren Akçalı’dan oluşuyor. Konserin gelirleri, ilkokul öğretmen adaylarının bursu için kullanılacak. Biletler, biletix ile Caddebostan Migros biletix gişesinden veya konser öncesi Irmak Kültür Merkezi’nden alınabilir.

Tangoneva irmak-konserleri-tangoneva-ile-tango-gecesi-1

Kaynak: Bu Yazı Kadıköy Life ‘den Alıntıdır.

Bir Cevap Yazın