roportaj

Hadi Kahvaltıya Gidelim!

Eğer hafta sonuna güzel bir kahvaltıyla başlayalım, sokak sokak gezelim , güzel kahveler içelim derseniz; Kadıköy doğru tercih derim.

Kadıköy’de öyle bir sokak var ki, son dönemlerin en renkli sokaklarından, Sanatçılar Sokağında güne başladık. Bizim  tercihimiz KÜFF Cafe’den yanaydı. Boş masa bulamadık, kısa bir süre bekledikten sonra yer bulabildik. Aslında ilk bakıldığında “dar alanda kısa paslaşmalar” şeklinde servis ilerliyor.:) Eğer kalabalık bir grup ile giderseniz, masa bulmak da zorlanabilirsiniz. 2 kişi için ideal bir mekan.

2 kişilik kahvaltı  hem gözleri, hem karnı doyuruyor. 2 kişilik  kahvaltı 47 TL. Hem fiyatı uygun hem de doyurucu. Bir kere kahvaltıda pişi var ,pişi! Aldı çocukluğuma götürdü beni.  Kahvaltı güzel ama tek sorun o kadar küçük masalar var ki masalara tabak koyamıyoruz, tabi bu ilk başta nasıl sığacağız, rahat edecek miyiz gibi endişeler uyandırsa da çalışanlar hızlı ve pratik yöntemlerle sorunu  anında çözüyor. Mekan, bohem bir havada döşenmiş, adına uygun bir yer.  Karşısında Nazım Hikmet Kültür Merkezi var. Camdan bakında şiirler karşılıyor seni. Kahvaltıdan sonra Kültür Merkezinin bahçesinde kahve keyfi ile güne devam etmek şahane…

Küff Cafe
Osmanağa Mahallesi, Nihal Sk. No:4, 34714 Kadıköy/İstanbul

Bir Cevap Yazın