Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri – 2 CKM’de

Mart 7 @ 08:00 - Nisan 3 @ 17:00

Sanat Galerisi

Ahu Akgün, Bilal Hakan Karakaya, Dilara Bozdağ, Ebru Zarakolu, Gözde Can Köroğlu, Gül Yıldız, Günay Demir, Kaan Fıçıcı, Levent Aygül, Onur Kaçmaz, Şener Yılmaz Aslan, Tarık Ceddi, Yiğit Altıparmakoğulları, Zuhal Aktan

Yeldeğirmeni doku ve belleğiyle “yeni” kentin kıyısında saklanmayı sürdürebilen, burada üretmeyi seçen sanatçılar için hem kentin içinde hem de ondan saklanan önemli bir koza. Son yıllarda sayıları hızla artan kafeleri ve sanatçı atölyeleriyle Kadıköy’den Haydarpaşa’ya uzanan sahilin kara tarafında değişen sosyal karakteriyle uzunca bir süredir çekim alanı. Mutenalaşmanın aktörleriyle belleğindekileri dini ve sivil yapılarda sürdürmeye çalışırken pek çok sanatçının sosyal ve ekonomik sebeplerle atölyeleri için tercih ettiği varlığını korumaya devam ediyor.

“Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri-2” grup sergisi, bu semti üretim alanı olarak seçmiş 14 sanatçının işlerinden oluşuyor. Yeldeğirmeni ortaklığında, sanatçıların işleri, bireysel hikâyelerden toplumsal meselelere uzanıyor. Mahalle, kent, atölye, beden, yüz, ev, toprak, beton, cam, demir, boya, çizgi ve renk… Bir kentin denize inen yokuşlarından türlü öyküyü, izleyiciye doğru salıyor.

Ücretsiz

Detaylar

Başlangıç:
Mart 7 @ 08:00
Bitiş:
Nisan 3 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
http://kultursanat.kadikoy.bel.tr/tr/kadikoyde-kultur-sanat/yeldegirmeninden-kent-oykuleri-2-7-3-3-4-19

Mekan

Caddebostan Kültür Merkezi
Istanbul, Turkey + Google Haritalar

Bir Cevap Yazın