Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İtalyan Usulü Evlilik (Matrimonio all’italiana)

Mayıs 23 @ 19:00 - 20:30

18TL

İtalyan Usulü Evlilik (Matrimonio all’italiana)

Yönetmen: Vittorio De Sica
Senaryo: Eduardo De Filippo, Renato Castellani, Tonino Guerra, Leonardo Benvenuti, Piero De Bernardi
Oyuncular: Sophia Loren, Marcello Mastroianni, Aldo Puglisi, Tecla Scarano, Marilù Tolo, Gianni Ridolfi, Generoso Cortini, Vito Moricone

Eduardo De Filippo’nun Filumena Marturano adlı oyunundan sinemaya uyarlanan ve yapımcılığını Sophia Loren’in eşi Carlo Ponti’nin üstlendiği film 1965’te Altın Küre Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü almıştır. Loren ve Mastroianni’nin başrolü paylaştıkları 13 filmden ve Loren’in De Sica’yla çalıştığı 16 filmden biridir.

II. Dünya Savaşı sırasında bir genelevde tanışan 17 yaşındaki Filumena ile ondan yaşça büyük iş adamı Domenico’nun yirmi yıla yayılan ilişkilerini izleriz. Başka kadınlarla birlikte olmayı sürdüren Domenico genelevde çalışmaya devam eden Filumena’yı işlerini idare etmesi için işinin başına getirir, annesine hasta bakıcı gerektiğinde onu annesinin yanına yerleştirir. Her şeyi kotarabilen ve “ağlamayan” Filumena Domenico’dan hak ettiği itibarı görmediğini düşünmektedir. Böylece yirmi yılın sonunda bu durumu değiştirmeye karar verir. İtalyan Usulü Evlilik, Mastroianni ile Loren’in güçlü oyunculuklarıyla karakterlere ruh kattığı ve unutulmaz kıldığı filmlerden.

Mekan

Kadıköy Sineması
Osmanağa Mahallesi, Bahariye Cad. Kadıköy Pasajı No:25, 34714 Kadıköy/İstanbul - Asya + Google Haritalar

Bir Cevap Yazın