Güncel Yaşam

Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçılarından Sedat Öztoprak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçılarından Sedat Öztoprak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Geçtiğimiz günlerde hayata veda eden, İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist ve eski müdürlerinden Sedat Öztoprak, son yolculuğuna uğurlandı. Hakan Aysev, Öztoprak’ın cenaze arabasından fotoğraf paylaşarak en yakın arkadaşına veda etti.

Opera sanatçısı Sedat Öztoprak, Kadıköy Süreyya Opera sahnesi’nde düzenlenen anma töreninin ardından, Şişli Cami’nde kılınan öğle namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

Opera sanatçısı Hakan Aysev, arkadaşının ardından duygulandıran bir paylaşıma imza attı. Arkadaşının tabutunun olduğu cenaze arabasına binen Aysev, “Çok uzun yıllar Sedat ile uzun yok yaptık, bazen konser, bazen dinleti ama her yolculuğumuz öyle coşkulu ve komik geçerdi ki sesimiz kısılana kadar gülerdik. Bu son yolculuğumuzda arkada o, önde ben hep o günleri düşündüm. Işıklar içinde uyu Sedat Öztoprak.” notunu yazdı.

“CAN ARKADAŞIMI KAYBETTİK”

Öztoprak’ın ölüm haberini de yine yakın arkadaşı Hakan Aysev duyurmuştu. Aysev, arkadaşının hayatını kaybettiğini şu sözlerle dile getirdi: “Çok değerli bariton, can arkadaşım Sedat Öztoprak’ı kaybettik. Çok ama çok üzgünüm. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”

 

Bir Cevap Yazın