Genel Keşfet roportaj

Coffemania: BA-YIL-DIM

Bugün kahvemi yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Coffeemania’da içiyorum. 5 yıldır Ziverbey’de olmalarına rağmen, yeni mekanın renginden sıcaklığından dikkatimi çekti ve yeni uğrayabildim. Daha doğrusu misafir olabildim. Bu kısım benim için en önemli kısım:) misafir kısmına birazdan değineceğim.

Eğer Ziverbey, Kuyubaşı tarafında oturuyor ve metrobüs ile işe gidiyorsanız; sabah kahvenizi alıp, yola öyle çıkabilirsiniz. Marmara Üniversitesinde okuyorsanız ise, alın kitaplarınızı ders çalışmaya gidin derim. ki zaten sohbet ettiğim öğrenciler de cafe’nin müdavimleriymiş. Cafe’ye sadece belli yaş grubunun geldiği düşünmeyin. Coffemania’nın müdürü Gamze Hanım ile sohbet ederken, yanımıza gelen bir teyze “ kızım yaz, yaz. Burayı biz çok seviyoruz.” dedi. Yani aslında tamamen gelen müşterilerden aldığım yorumları paylaşıyorum. İşte misafir deme nedenim de bunlardan biriydi.

Şimdi gelelim menülere:

KAHVALTI :

2 kişilik Coffemania Özel Kahvaltı –Sınırsız çay: 54 TL

Kolay Kahvaltı:  çok aç değilseniz, ideal bir  kahvaltı olabilir.(zeytin,peynir,domates,salatalık, sürülebilir çikolata (kalp) ve çay daha ne olsun.) 12,50 TL

Daha zengin bir kahvaltı tabağı ise:24,50 TL

Joker: benim gibi tostçu olanlar için de gayet doyurucu tost çeşitleri mevcuttur.

Coffemania deyip de geçmeyelim, açıkanlar buraya !

Atıştırmalık çıtılar, makarnalar hepsi göz kırpıyor ama sanırım favoriler hamburgerler.Özel yapım hamburgerlerin ortalama fiyatı 20-25 TL olarak değişiyor. Hepsinde özel yapım köfteler kullanılıyor. Tüm ürünlerin tazeliği de yemeği lezzetli yapan etkenlerin başında geliyor.

Menülerin özelliği ise anketlere göre 6 ayda 1 yenileniyor oluşuymuş. Yani çeşitler adet bazında azalmıyor ya da artmıyor ama anket sonucuna göre değişikliğe gidilebiliyor. Al sana müşteri memnuniyeti ..

Kabul, öğle saatleri her yer yoğun oluyor ve biz çalışanlar için en önemli şey zaman oluyor. Yemeğimizin geç gelmesi 1 saatlik yemek aramızı bazen zehir edebiliyor. Coffemania ekibi de bunu önlemek adına gelmeden önce arayıp, siparişleri alıyoruz. Geldiklerinde yemekler hemen hazır oluyor ya da 10 dk içinde hazır olacak bir yemek için önceden yoğunluktan dolayı 15 dk içinde hazır olacağı bilgisini veriyor ve taahütümüzü yerine getiriyoruz diyorlar : )

Yemeğimizi yedik,  tatlımız nerede ?

Tatlı deyine gözümün döndüğü doğrudur. Ben de hemen işin ehline danıştım, önerileri aldım. Kahvemin yanına hangi tatlıyı yesem diye düşünürseniz; Yanardağ ve Bademli Kayısılı Vlaai öneriyorum.

Bademli Kayısılı Vlaai : Vlaai taban üzerine hafif  dolgusu, kayısı ve kavrulmuş badem ile hafif bir tatlı.

Yanardağ: Üzerinde antep fıstıkları, içinde çilolata ve frambuaz ile şahane bir tatlı)

Sıcak içecekler:

Çay, kahve, bitkiçayları, sahlep, Türk kahvesi ile sıcak içecek seçenekleri mevcut. Ama biri var ki ödüllü bir kahve. Evet, ödüllü bir filtre kahve deneyimi için Coffeemania sizi bekler. Lattesi ise bol köpüklü, hafif içimli oh mis yani..

Satış, pazarlama bir şekilde yapılır ama müşteri memnuniyeti yaratmak bunu hissettirmek hizmet sektörünün olmazsa olmazı bence. İşte bunu fazlasıyla deneyimledim. Mahallemin kahvecisi demeyi çok seviyorum çünkü mahalle samimiyet, sahiplik demek bence. Bende Coffemania’yı “mahallemin kahvecisi” ilan ediyorum 🙂

 

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Cad. Eğitim Mah. 115a

İnstagram: coffemania_ziverbey

Facebook: CoffemaniaZiverbey

Telefon: 02163459386

 

 

One Reply to “Coffemania: BA-YIL-DIM

  1. yazınızdan sonra gidesim geldi 🙂 fotograflar da şahane mekanda öleymiş sayenizde nereye gidelim listemize yenisi eklendi

Bir Cevap Yazın