Eğitim Haberleri

"15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitimi Merkezi: http://zihnipasahem.meb.k12.tr

"15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık.

15 Temmuz gecesi umutlarımız, hayallerimiz, özgürlüğümüz elimizden alınmak istendi. Vatan söz konusu olduğunda genlerinde kodlanmış olan o yüce manevi ruha sahip bu toprağın evlatları, hainlere karşı istiklali ve istikbali için direndi.

Bütün dünya, bir milletin vatanına nasıl sahip çıktığına o gece bir kere daha şahit oldu.

Milletimiz ,Vatanı için, canı pahasına o gece sokağa çıktı ve hainleri geri püskürttü. İnanan, savunan bir milletin önünde hangi güç durabilirdi ki. Kadını erkeği,genci yaşlısı hatta küçücük çocuklar dahi kol kola, omuz omuza birlik beraberlik içinde hepsi sokaklarda, meydanlarda gücü zulme alet edenlerin karşısına bir bayrak gibi dikildi. İşte buradayız toplandık ve gitmiyoruz. Sesimiz, rengimiz, inancımız, umutlarımız bir diye haykırdı.15 Temmuz akşamında yüreklerinin tam ortasına dayanan namlulara imanıyla , vatan aşkıyla karşı çıktı. Kimisi hayatının her dakikasını birlikte geçirdiği kardeşiyle birlikte şehadet şerbetini içti.

İşte, aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha gösterdiler bize. Ruhları şad olsun.

Neriman TOKATLIOĞLU

Merkez Müdürü

Kaynak: Bu Yazı Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitimi Merkezi: http://zihnipasahem.meb.k12.tr ‘den Alıntıdır.

Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitimi Merkezi: http://zihnipasahem.meb.k12.tr Haber & Duyuru Linki: "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

Bir Cevap Yazın